دوربین مداربسته

دوربین مداربسته Speed Dome

دوربین مداربسته اسپید دام Speed Dome چیست؟

دوربین مداربسته Speed Dome  یکی از پزکاربردترین دوربین های مدار بسته حال حاضر در ایران است.  ما در این مقاله به بررسی اجمالی این دوربین فوق العاده خواهیم پرداخت. تاکنون شاید در اتوبان ها و بزرگراه ها دوربین مداربسته های کنترل ترافیک، که به صورت نیمکره ای شکل  دیده باشید. دوربین مداربسته ای، که با توان چرخشی بسیار بالا، می توانند به سرعت گردش دورانی انجام دهد و همچنین می توانند نقاط دور را از طریق بزرگنمایی optical با کیفیت بالا تصویر برداری کنند.

این دوربین مداربسته در یک پوشش نیم کره ای شیشه ای به حرکت در می آید و می تواند در دو محور عرض و طول با سرعت دلخواه  که قابلیت تنظیم آن در اختیار شما است، تصاویر را اسکن نماید.

بدین منظور در محیط هایی که یک یا چند دوربین مداربسته ثابت به دلیل زوایای زیاد داخل محیط نمی تواند تمام مساحت محوطه را پوشش دهد و نیاز به بزرگنمایی تصویر است، از این دوربین مداربسته ها استفاده می شود. یکی از بزرگترین امتیازهای این دوربین مداربسته این است که جهت و زاویه قرارگیری در کاور شیشه ای یا همان دید تصویری این دوربین مداربسته مشخص نیست.

مزایای دوربین مداربسته Speed Dome

در صورتیکه در دوربین مداربسته های ثابت تا حد زیادی فضایی را که در دید دوربین مداربسته است می توان تشخیص داد و همین مورد باعث می شود تا به ناچار از تعداد بیشتری دوربین مداربسته ثابت با زوایای مختلف در جهت پوشش دادن نقاط کور محیط استفاده کنیم. یک ویژگی خاصی که این نوع دوربین مداربسته دارا هستند، این است که دارای حافظه داخلی اند و می تواند چندین نقطه را در حافظه خود ثبت نمایند.

مقاله مرتبط:  آموزش زدن فیش BNC

تعداد نقاط قابل تعریف در تصویر ۳۰۰ نقطه است. می توان با استفاده از کیبورد نقاطی از محدوده تحت نظر را در این دوربین مداربسته علامت گذاری نمود. و دوربین مداربسته بر اساس زمان تعریف شده فقط همان نقاط را به صورت atoumatic  به نمایش بگذارد. و یا اینکه با جوی استیک می توانید هر نقطه ای را که مد نظر دارید بزرگنمایی کنید. و دوربین مداربسته را برای دیدن محیط اطراف با سرعت دلخواه به حرکت درآورید. سرعت حرکت از نقطه ای به نقطه دیگر و مدت زمان توفق بر روی هر نقطه و بزرگنمایی تصویر برای هر نقطه قابل تعریف و انتخاب است.

دوربین مداربسته اسپید دام Speed Dome چیست؟ -1

فوکوس دوربین‌های   مدار بسته اسپید دام

فوکوس این دوربین مداربسته بسیار هوشمند بوده و به سرعت تاری و محوی ایجاد شده از جابجایی بین نقاط را به صورت خودکار برطرف می کند. این دوربین هم مانند بقیه مدل های دوربین مداربسته در دو نوع آنالوگ و تحت شبکه تولید شده است. معمولا این دوربین مداربسته ها تا ۳۶۰ درجه به صورت افقی و ۱۸۰ درجه عمودی قابلیت گردش دارند.

این نوع دوربین مداربسته با قدرت بزرگنمایی ۱۰ برابر، ۱۲ برابر، ۲۰ برابر، ۲۳ برابر، ۳۰ برابر تولید شده است. و هرچه میزان بزرگنمایی بیشتر باشد، تصاویر را در نقاط دورتر بهتر و واضح تر نشان می دهد. دوربین مداربسته های تحت شبکه اسپید دام هم دارای تکنولوژی WDR هستند. که در پروژه هایی که منبع نور از پشت تصویر مورد نظر می تابد. خللی در تصویر برداری این دوربین مداربسته ایجاد نکند.

یکی دیگر از قابلیت های بسیار کارآمد این دوربین مداربسته دارا بودن پورت رم خارجی است. تا با اضافه کردن کارت حافظه microSD در صورت قطع ارتباط با دستگاه ضبط تصاویر را ضبط کند. تا خللی در تصویر برداری ایجاد نشود. و این ویژگی این نوع دوربین مداربسته را از انواع دیگر دوربین ها متمایز می کند.

مقاله مرتبط:  اهمیت خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

573-dahua-mini-ptz-camera

همچنین جهت هشدار حرکتی سیستم الارم هشدار دهنده نیز در دوربین  وجود دارد. تا در صورت تعریف هشدار عملکرد لازم را از خود نشان دهد. قابلیت دنبال کردن سوژه بصورت خود کار نیز در بعضی از مدل های پیشرفته موجود  است. سرعت چرخش بالا تا ۴۰۰ درجه در ثانیه و بزرگنمایی  optical بهترین گزینه برای مناطق حساس، فضاهای باز باشد.

فروشگاه لیمانت عرضه کننده این مدل از دوربین ها است. با مراجعه به سایت لیمانت، از محصولات لیمانت دیدن بفرمایید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *