دوربین مداربسته

چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته مورد نیاز است

چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته نیاز دارم

چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته نیاز دارم

تیم فنی لیمانت قصد دارد در این سری از مقالات به چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته مورد نیاز است، بپردازد.

آگاهی از تجهیزات سیستم  مداربسته ، از موضوعات  بسیار مهمی است که برای نصب و استقرار آن، باید مورد توجه قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم شما را با تجهیزات اساسی، مهم  و مورد نیاز در نصب دوربین مداربسته آشنا کنیم. با توجه به این که تجهیزات سیستم های آنالوگ با تجهیزات سیستم تحت شبکه یاهمان IP متفاوت است، بنابراین هر دو نوع سیستم را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

تجهیزات مورد نیاز سیستم مداربسته آنالوگ

در صورتی که سیستم مورد نظر شما از نوع ananlog است تجهیزات مورد نیاز سیستم مداربسته آنالوگ عبارتند از:

دوربین مداربسته آنالوگ

اولین بخش از سیستم مداربسته که مورد توجه مشتری قرار می گیرد،  خود دوربین است. دوربین مدار بسته تصاویر را دریافت کرده و برای ثبت و پردازش به دستگاه DVR می فرستد. دوربین از بخش های اصلی سیستم مداربسته محسوب می شود که در انواع مختلف با کیفیت تصویر و ویژگی های متنوع تولید و به بازارها روانه می شود.

دوربین مداربسته آنالوگ

دستگاه ضبط DVR

دستگاه DVR وظیفه دریافت، پردازش و تجزیه ، تحلیل، ذخیره سازی و انتقال و  ارسال تصاویر به نمایشگر را در سیستم مداربسته آنالوگ برعهده دارد. بخش حیاتی و مهم سیستم مداربسته است که در  انواع مختلف و با پشتیبانی چندین دوربین فعالیت خود را انجام میدهد. بسته به نیاز خود می توانید نوع مناسبی را تهیه و نصب نمائید.

دستگاه ضبط DVR

هارد دیسک

هارد دیسک در دستگاه DVR نصب می شود. و امکان ضبط و ثبت و ذخیره سازی تصاویر را به وجود می آورد. با توجه به نیاز خود هارد دیسک با ظرفیت مناسب را انتخاب  نمائید.

هارد دیسک

نمایشگر

برای نمایش تصاویر ارسالی دوربین به دستگاه DVR نیاز به یک نمایشگر مطلوب و با کیفیت احساس می شود. نمایشگر تصاویر را از DVR دریافت و نمایش می دهد. این نمایشگر می تواند تلویزیون یا مانیتور باشد.

تلوزیون-تی-سی-ال-S6500-سایز-43-اینچ

منبع تغذیه یا آداپتور

برای راه اندازی و استقرار هر وسیله برقی نیاز به یک منبع تغذیه وجود دارد. دوربین مداربسته نیز از این قاعده مستثنی نیست. دوربین های مداربسته معمولا 12 ولتی هستند. برای تبدیل برق شهر (220 ولت) به برق 12 ولت باید از آداپتور یا منبع تغذیه با جریان مناسب استفاده کنید.

کابل تصویر RG59

کابل RG59 دسته ای از کابل های کواکسیال است که در سامانه های مداربسته آنالوگ برای انتقال تصاویر دوربین مورد استفاده قرار می گیرد.

RJ59

کابل یا سیم برق

از سیم و کابل برق برای تغذیه دوربین های مدار بسته استفاده می شود. در مواردی برای انتقال تصویر و برق از یک کابل به  صورت ترکیبی استفاده می شود. تکنولوژی POE انتقال برق بر روی کابل کواکسیال را فراهم آورده است.

فیش و اتصالات

فیش و اتصالات برای ارتباط بین کابل ها با تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد. در اتصال دوربین ها به دستگاه هر دو سمت کابل نیاز به فیش BNC و اتصالات برقی دارد که باید به شکل صحیح مستقر شوند.

چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته نیاز دارم -1

تجهیزات مورد نیاز سیستم مداربسته تحت شبکه

اگر سیستم انتخابی  شما سیستم مداربسته تحت شبکه باشد چه تجهیزاتی برای این سیستم مورد نیاز است؟

دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین مداربسته این نوع سیستم نیز همانند سیستم ananlog تصاویر را دریافت و به دستگاه ضبط کننده ارسال می کند. البته در جزئیات دریافت و ارسال تفاوت هایی نیز وجود دارد. اطلاعات در این دوربین ها پردازش می شود و تحت پروتکل های استاندارد وارد شبکه می شود. از مزیت های استفاده از دوربین IP، قابلیت ها و وجود سنسور های حساس به حرارت، قابلیت تشخیص نفوذ، تشخیص چهره و تشخیص دود و… است که تفاوت های بسیار زیادی با دوربین های آنالوگ دارند.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP | چه تجهیزاتی برای یک سیستم مداربسته مورد نیاز است

دستگاه ضبط NVR یا سرور

NVR قلب سیستم مداربسته تحت شبکه است. وظیفه این دستگاه  دریافت سیگنال های ورودی از دوربین و ثبت و ذخیره آن است. دستگاه NVR امکان مدیریت، پردازش، تنظیمات، ضبط و نمایش تصاویر را به کاربر می دهد. در سیستم مداربسته تحت شبکه می توانید برای ضبط تصاویر به جای NVR از یک سرور یا حتی کامپیوتر نیز استفاده کنید.

هارد دیسک

هارد دیسک در سرور یا NVR نصب شده و اطلاعات و تصاویر در آن ذخیره خواهد شد. در نظر داشته باشید معمولاً به علت کیفیت بالای تصاویر در سیستم های تحت شبکه از هارد با ظرفیت بالاتر و یا تعداد هارد بیشتر استفاده می شود.

نمایشگر

نمایشگر به سرور یا NVR متصل شده و تصاویر دوربین های مداربسته را نشان می دهد.

منبع تغذیه یا آداپتور

در صورتی که سیستم شبکه طراحی شده POE نباشد شما باید برای تغذیه دوربین های مداربسته از آداپتور یا منبع تغذیه استفاده کنید. در صورت POE بودن دوربین و دستگاه برق مورد نیاز از طریق کابل شبکه و منبع تغذیه POE تأمین خواهد شد و نیازی به منبع تغذیه مجزا نیست.

اینجکتور PoE گیگ اچ ار یو ای HRUI HR900-AFG-N301

سوئیچ

سوئیچ شبکه در اتصال دوربین مداربسته تحت شبکه الزامی نیست. ولی استفاده از آن بسیار کاربردی است و اکیدا توصیه میشود. البته در برخی از مدل های NVR وجود سوئیچ در سیستم مداربسته الزامی است. سوئیچ ها به نوعی نقش انشعاب را در شبکه  دارند. و در سیستم های مداربسته شبکه هم به طور گسترده ای کاربرد دارند.

سوئیچ PoE گیگ اچ ار یو ای HRUI HR901-AFG-82N -1

کابل شبکه

کابل اینترنت یا کابل شبکه وظیفه ارسال اطلاعات دوربین های IP به سوئیچ و دستگاه ضبط کننده  (NVR) را بر عهده دارد. این کابل ها انواع مختلفی دارد مانند cat5 یا cat6، که این نوع کابل ها در مقایسه با کابل های کواکسیال در مقابل نویز  و پارازیت مقاوم تر هستند. به عبارت دیگر نویزپذیری بسیار کمتری را شاهد هستیم.

کابل یا سیم برق

در صورت POE نبودن سیستم شبکه، برای اتصال دوربین های شبکه به منبع تغذیه و تأمین برق و انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

سوکت و اتصالات

برای اتصال کابل ها به تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. در هر دو سمت کابل شبکه نیاز به سوکت مربوط  خود را دارند که با استفاده از آچار شبکه سوکت به کابل پانچ می شود.

لیمانت، عرضه کننده سوئیچ های شبکه و دوربین مداربسته

هدف لیمانت، رضایت مشتری است. با توجه به بازار تلفن های تحت شبکه، و سوئیچ های شبکه و دوربین و وسایل امنیتی، لیمانت سعی در تهیه تجهیزات مناسب این بازار دارد. تجهیزاتی مانند تلفن. و روتر و سوئیچ سیسکو، ما در شرکت لیمانت، عرضه کننده انواع و اقسام تجهیزات در حوزه شبکه و مخابرات هستیم. و همواره سعی می‌کنیم. با تخفیف های شگفت انگیز در بازار رقابتی فروش تجهیزات شبکه به بهترین نحو عمل کنیم. ما در لیمانت، چند مدل تلفن تحت شبکه و سوئیچ شبکه بسیار مناسب و کارا از برندهای مختلف داریم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول آنها، ویژگی‌ها و مشخصاتشان را به طور کامل بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید آنها اقدام کنید.

ارتباط با لیمانت

همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید محصولات لیمانت دارید. می توانید با همکاران ما در قسمت فروش ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در قسمت فروش در هفت روز هفته و از طریق ایمیل، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که کلیه آنها در برگه شبکه‌های اجتماعی ما است. همواره پاسخگوی سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستند. بسیار خوشحال خواهیم شد.

اگر بتوانیم در هنگام خرید تجهیزات شبکه مشاوره های لازم را به شما بدهیم. تا بهترین محصولات و تجهیزات را برای شبکه مورد نظر خود در کسب و کارتان ایجاد کنید. در مورد تلفن های تحت شبکه هم سوالات خود را مطرح کنید. شما می توانید در پایین همین مقاله، نظرات خود را ابراز کنید. ما منتظر شما هستیم. کارشناسان لیمانت پاسخگوی شما خواهند بود.

مقاله مرتبط:  دوربین لامپی دقیقا چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *