تکنولوژی و فناوری, دوربین مداربسته

لنز وریفوکال (Varifocal)

لنز وریفوکال (Varifocal) چیست؟

لنز وریفوکال چیست؟

کاربران عزیز امروز قصد داریم به بررسی موضوع لنز وریفوکال بپردازیم. شما می توانید با ما در لیمانت همراه باشید با پاسخ رایج ترین سوالات مرتبط با خود را در ارتباط با این نوع لنز به کار رفته در دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی به صورت کاملا رایگان اما به صورت جامع و تخصصی دریافت کنید.

لنز وریفوکال (Varifocal) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از اینکه به بررسی هر موضوع و یا به عبارتی در ارتباط با لنز وریفوکال بپردازیم. بهتر است یک تعریف کلی در ارتباط با چیستی این نوع لنز به بیان کاملا ساده و قابل فهم برای همه کاربران و مخاطبان ارائه دهیم. تا مفاهیمی را که در ادامه شرح می دهیم. بهتر و کامل تر درک کنید. با ما همراه باشید و مطالعه مقاله را تا انتها از دست ندهید. قطعا شما هم از این موضوع اطلاع داشته باشد که وجود یک سنسور خاص در تمامی عملیات مرتبط با تصویربرداری الزامی و بسیار مهم است تا دوربین مداربسته توانایی ضبط تصویر را داشته باشد.

برای تصویربرداری توسط دوربین های مدار بسته امنیتی و به طور کلی تمامی دوربین ها به ساخته شدن نوری که از سوی سوژه با هدف  مورد نظر به سمت سنسور قرار گرفته شده در دوربین نیاز است. این که نور به درستی به سنسور دوربین برسد و همچنین تراکم مناسبی را داشته باشد اهمیت بسیاری دارد زیرا می‌تواند در گرفته شدن تصاویر با کیفیت بسیار  بالا و تعیین  محل دقیق سوژه تاثیر بسیار به سزایی را داشته باشد.

لنز

برگشت نور یا به عبارت ساده تر ساطع شدن اشعه نور به سوژه مورد نظر برعهده لنز دوربین مداربسته است. لنز ها به عنوان قطعه بسیار مهم  در دوربین ها استفاده می شوند که توانایی همگرا و واگرا کردن نور را به بهترین حالت ممکن ارائه می دهند. بیشترین و بهترین کاربرد لنز دوربین این است که نور تابیده شده به سوژه را بهترین حالت ممکن به سنسور یا سنسورها منتقل کند. تمامی این موارد تعریف های بسیار ساده از لنز و سنسور مورد استفاده در انواع دوربین ها است. اما آنچه که باید در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته شود لنز وریفوکال و مباحث مرتبط با این لنز خاص است.

دوربین ها دارای لنز های مختلف و متنوعی هستند و یک دوربین مداربسته می تواند از یک لنز با ویژگی های متفاوت بهره مند باشد. در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی یکی از بهترین و در عین حال کارآمد ترین لنز های مورد استفاده در دوربین های مداربسته امنیتی یعنی لنز وریفوکال که در سال های اخیر به شدت مورد استقبال قرار گرفته است،  صحبت کنیم. با ما همراه باشید مطالب این مقاله را تا انتها از دست ندهید.

لنز وریفوکال

مهم ترین و اصلی ترین تعریفی که می‌توان برای لنزهای وریفوکال ارائه داد این است که این لنزها دقیقاً برعکس لنزهای ثابت هستند و یا به عبارت دیگر دیافراگم بیشتری دارند. امکان تنظیم نمودن دیافراگم در دوربین های مداربسته که دارای لنز وریفوکال هستند به خوبی و متناسب با نیاز کاربر  وجود دارد. با توجه به قابلیت تنظیم دیافراگم و بیشتر بودن آن هزینه خریداری دوربین هایی با این دسته از لنز ها بالاتر از سایر دوربین ها می باشد. قابلیت تنظیم نمودن دیافراگم و بالا بودن سطح آن می تواند خطای دید را در تصاویر ضبط شده به حداقل  ممکن برساند. ابعاد لنز های دیافراگم نسبت به لنزهای ثابت بزرگتر بوده و هزینه خریداری آنها نیز به نسبت بالاتر است.

برترین امکانات لنز وریفوکال کدام اند؟

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد. دوربین هایی که دارای لنز وریفوکال هستند. کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به دوربین با لنز ثابت دارند. برترین و مهمترین امکانات لنز وریفوکال نسبت به سایر لنزهای به شرح زیر هستند:

دارای محدوده فاصله کانونی مختلف هستند

دوربین هایی که از لنز وریفوکال در ساخت آن ها استفاده شده است. قابلیت و ویژگی خواص محدوده فاصله کانونی متغیر را دارا است. در دوربین های با لنز وریفوکال کوچکترین فاصله کانونی برابر با ۲.۵ میلی متر و بزرگترین مقدار آن برابر با ۱۰۰ میلی متر است. به هر اندازه که فاصله کانونی یک دوربین بزرگتر باشد. امکان ضبط تصاویر و تماشای تصاویر با جزئیات بالا و بدون کاهش کیفیت فراهم می‌شود. و به هر اندازه که قابلیت بزرگنمایی کاهش پیدا کند یه دید توسط دوربین مداربسته بیشتر شده است. و مناطق گسترده‌تر و بیشتری  را پوشش می‌دهد. لنزهای فری فوکال می‌توانند زاویه دید را جهت پوشش دهی زاویه های مختلف تغییر دهند. با توجه به سایز بزرگ لنزهای وریفوکال ،  ابعاد دوربین های مداربسته با استفاده از این تولید می‌شوند نیز بزرگتر خواهند بود.

لنزهای وریفوکال کاربردهای بسیاری دارند. و کاربردهای بالای این دسته از لنزها می‌توانند تاثیر بسیار زیادی را در افزایش قیمت دوربین های مداربسته که از آنها در تولید استفاده شده است، داشته باشد.

لنز وریفوکال -1

برترین مزیت های استفاده کردن لنزهای وریفوکال کدام اند؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم که چه دلیلی برای انتخاب دوربین‌هایی با لنز وریفوکال وجود دارد. و یا به عبارت دیگر مزیت استفاده کردن دوربین‌های با لنز وریفوکال چیست؟ با ما در لیمانت همراه باشید تا جهت دریافت پاسخ رایج ترین سوالات خود مطالعه مقاله را تا انتها از دست ندهید. برترین مزیت‌های لنزهای وریفوکال عبارت اند از:

انعطاف پذیر بسیاری را در نصب دارند

برخلاف دوربین هایی که لنز ثابت دارند. که باید برای نصب محدودیت های  بسیار را پشت سر گذاشت. و نکات بسیاری را توجه کرد. دوربین هایی با لنز وریفوکال انعطاف پذیر بسیار بالایی دارند. زیرا قابلیت تنظیم و محدوده دید را دارد. و می تواند محدوده بسیار زیادی را پوشش دهی کرده و حس امنیت را در آن قسمت را به طرز محسوسی افزایش دهد.

تصاویر با کیفیت بالا و وضوح فوق العاده

یکی از مهمترین مزیت‌های استفاده کردند. دوربین‌هایی با لنز وریفوکال ضبط تصاویر با کیفیت بالا و فوق العاده است. لنزی که در این نوع دوربین مداربسته مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. دارای بزرگنمایی اپتیکال می باشند.  زوم اپتیکال به زومی گفته می‌شود. که در آن کیفیت تصویر کاهش پیدا نمی کند. و به بهترین حالت ممکن در اختیار کاربر و مصرف کننده قرار گرفته می شود.

نیاز به هزینه بسیار پایین جهت نصب دوربین هایی با لنز وریفوکال

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم. دوربین هایی که در تولید آنها از لنز وریفوکال استفاده شده است. به راحتی بسیار و بدون هیچ گونه محدودیت نصب می شوند. زیرا قابلیت تغییر زاویه دید را دارند. و می‌توانند زاویه بسیار گسترده را پوشش دهی کنند. با توجه به راحتی نسبت به هزینه نصب آن بسیار پایین‌تر از سایر دوربین های مداربسته می باشد. زیرا به هیچگونه تعویض مکان و یا تغییر زاویه دید نیاز ندارند. و به راحتی می‌توانند با تغییر در فاصله کانونی زاویه دید مورد نیاز کاربران را فراهم کنند.

لیمانت، عرضه کننده سوئیچ های شبکه و دوربین های مداربسته داهوا

هدف لیمانت، رضایت مشتری است. با توجه به بازار تلفن های تحت شبکه، و سوئیچ های شبکه و دوربین های مداربسته لیمانت سعی در تهیه تجهیزات مناسب این بازار دارد. تجهیزاتی مانند تلفن. و روتر و سوئیچ سیسکو، و دوربین مداربسته داهوا ما در شرکت لیمانت، عرضه کننده انواع و اقسام تجهیزات در حوزه شبکه و مخابرات هستیم. و همواره سعی می‌کنیم. با تخفیف های شگفت انگیز در بازار رقابتی فروش تجهیزات شبکه به بهترین نحو عمل کنیم. ما در لیمانت، چند مدل تلفن تحت شبکه و سوئیچ شبکه بسیار مناسب و کارا از برندهای مختلف داریم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول آنها، ویژگی‌ها و مشخصاتشان را به طور کامل بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید آنها اقدام کنید.

ارتباط با لیمانت

همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید محصولات لیمانت دارید. می توانید با همکاران ما در قسمت فروش ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در قسمت فروش در هفت روز هفته و از طریق ایمیل، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که کلیه آنها در برگه شبکه‌های اجتماعی ما است. همواره پاسخگوی سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستند. بسیار خوشحال خواهیم شد.

اگر بتوانیم در هنگام خرید تجهیزات شبکه مشاوره های لازم را به شما بدهیم. تا بهترین محصولات و تجهیزات را برای شبکه مورد نظر خود در کسب و کارتان ایجاد کنید. در مورد تلفن های تحت شبکه هم سوالات خود را مطرح کنید. شما می توانید در پایین همین مقاله، نظرات خود را ابراز کنید. ما منتظر شما هستیم. کارشناسان لیمانت پاسخگوی شما خواهند بود.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *