خدمات و راه کارهای شبکه

کاهش پینگ اینترنت

پینگ

تیم فنی لیمانت قصد دارد در این سری مقالات به پیرامون کاهش پینگ اینترنت بپردازد. پس با ما همراه باشید.

شاید تاخیر 5 میلی‌ ثانیه تا 10 میلی‌ ثانیه‌ ای اینترنت برای افراد عادی مهم نباشد. اما برای گیمر های حرفه‌ ای این زمان به‌ خوبی قابل لمس است. و خیلی وقت‌ ها هم در داخل بردشان تاثیر دارد. گیمر ها اعتقاد دارند اگر پینگ بالایی داشته باشند. نمی‌ توانند در بعضی از بازی‌ ها عملکرد خوبی داشته باشند. بالا بودن پینگ یعنی ارتباط با سرور ضعیف می باشد. و ممکن است تصاویر و نتیجه‌ ی هر عملی را دیرتر از سرور بازی دریافت کنند. در این مواقع، راهکار، کاهش پینگ اینترنت است.

اگر بخواهید در داخل یک بازی آنلاین، بهترین نتیجه را بگیرید. اتصالی که به اینترنت دارید، باید در بهترین و قوی‌ ترین حالت آن باشد. ولی خب چگونه؟ با این اوضاع اینترنت، خیلی وقت‌ ها ممکن است، نشود در بهترین شرایط به اینترنت وصل شد. اینجاست که باید از کاهش پینگ اینترنت استفاده کرد. با ما همراه باشید تا چند راهکار برای کاهش پینگ اینترنت به شما معرفی کنیم. اگه آن‌ ها را درست انجام بدهید می‌ توانید تا حد زیادی سرعت اینترنت‌ را زیاد کنید.

پینگ چیست؟

پینگ -1

 اگر بخواهیم دقیق‌ تر بگوییم پینگ چیست. تاخیر بهترین جواب است. پینگ مدت زمانی می باشد که طول می‌ کشد تا یکسری داده از کامپیوتر شما به کامپیوتری دیگر یا یک سرور در اینترنت فرستاده بشود. و جواب آن به کامپیوتر شما برگردد. پینگ بر حسب میلی‌ ثانیه اندازه گرفته می شود.

در واقع می شود گفت عدد پینگ، نشان‌ دهنده‌ ی سرعت ارسال اطلاعات و دریافت آن‌ ها بین دو دستگاه در اینترنت می باشد. هر چی این زمان کوتاه‌ تر باشد. یعنی زمان پینگ کمتر است. و در نتیجه سرعت اینترنت‌ بیشتر می باشد. این مسئله، یکی از موارد مهم داخل بازی‌ های آنلاین است. و نشان‌ دهنده‌ ی کیفیت خوب سرویس اینترنت شماست.

از طرفی هم اگر زمان پینگ زیاد باشد. یعنی ارتباط بین دو دستگاه ضعیف می باشد. و سرعت اینترنت پایین است. البته خب طولانی بودن مسیری که قرار است آن اطلاعات طی کنند تا درخواست شما را بفرستند. و جواب را برگردونند، داخل مدت‌ زمان پینگ تاثیر دارد. اگر فاصله‌ ی کامپیوترتان تا سرور زیاد باشد (مثلاً شما در ایران باشید و سرور در کانادا)، زمان پینگ زیاد می شود. حالا یه سوال؟ چطور از سیستم خودمان پینگ بگیریم؟

زمان پینگ وقتی که از سرویس‌ های اینترنت پرسرعت مثل فیبر نوری استفاده می‌ کنید. شاید از 2 میلی‌ ثانیه هم کمتر باشد. گیمر ها می‌ دانند که بازی کردن با این پینگ چه لذتی دارد!

کاهش پینگ اینترنت به چه معناست؟

پینگ -2

وقتی نوبت به رقابت در بازی‌ های آنلاین می رسد. گیمر ها سعی می‌ کنند در کنار جدید ترین کنترلرها، عالی‌ ترین کنسول‌ ها و گران‌ ترین کامپیوتر ها، با خریدن مانیتورهایی که نرخ به‌ روزرسانی خیلی بالایی دارند. و بیشترین تجهیزاتی که می‌ توانند جمع کنند. و در داخل بهترین شرایط بازی کنند.

این وسط شاید یکی از مولفه‌ هایی که توی بیشتر موارد هم ندیده گرفته می شود. زمان پینگ می باشد. هر چقدر هم که سرعت کنترلرها، کنسول‌ ها و کامپیوترها بالا باشد. در شرایطی که پینگ بالا باشد. به نتیجه‌ ی دلخواه نمی‌ رسید. فکر کنید مثلاً با بهترین تجهیزات می‌ خواهید بازی کنید. و کلی پول سیستم دادهید. در وسط بازی اینترنت‌ تان قطع می شود یا مثلاً سرعتش کند می شود.

مقاله مرتبط:  آموزش سیسکو CCNA جلسه دهم

زمان پینگ بالا که به معنی ضعیف بودن ارتباط با سرور است. مشکل مشترک تمام گیمرهایی می باشد که آنلاین بازی می‌ کنند. با توجه به اینکه کاهش پینگ اینترنت تاثیر مطلوبی در عملکرد بازی آن‌ ها دارد. عموماً به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند کاهش پینگ اینترنت را انجام بدهند.

بازی با سیستمی پر قدرت که پینگ پایینی دارد. می تواند باعث بشود چند میلی‌ ثانیه زود تر از بقیه‌ ی کاربرا، محیط بازی را ببینید. خودتان تصور کنید چقدر می تواند به شما کمک کند. پس، عکس‌ العمل‌ های درست را انتخاب کنید. و نتیجه‌ ی بهتری بگیرید.

چطور پینگ بگیریم؟

چطور پینگ بگیریم؟

برای پینگ گرفتن می‌ توانید از دستور های کاربردی CMD در شبکه و اینترنت استفاده کنید. برای این کار دکمه‌ های Windows و R از روی کیبورد را به‌ صورت هم‌ زمان فشار بدهید. در پنجره‌ ی جدیدی که از Run باز می شود. عبارت Cmd را تایپ کنید و بعدش Ok را بزنید.

چطور پینگ بگیریم؟ -1

دستور Ping را داخل پنجره‌ ی جدید بنویسید. و بعد از آن URL مورد نظرتان یا آدرس IP آن را تایپ کنید و در نهایت Enter بزنید. به همین راحتی شما الان از سایت www.google.com پینگ گرفتید. حالا باید منتظر بمانید نتیجه‌ ی در خواست برایتان ارسال بشود.

متوسط زمان پینگ برای سیستم‌ های کامپیوتری و شبکه‌ ها 100 میلی‌ ثانیه‌ است. ولی متوسط زمان پینگ برای بازی‌ های آنلاین حداقل باید 20 میلی‌ ثانیه باشد. اگر پینگ سیستمی که می‌خواهید با آن بازی آنلاین انجام بدهید. بیشتر از این مقدار می باشد، نیاز دارید با چند حرکت ساده، کار کاهش پینگ اینترنت‌ تان را انجام بدهید.

15 راهکار کاهش پینگ اینترنت

اهمیت زمان پینگ را می‌ توانید داخل بازی‌ های آنلاین به چشم ببینید. هر چقدر این زمان کوتاه‌ تر باشد. حرکاتی که داخل بازی انجام می دهید. سریع‌ تر داخل سرور بازی ثبت می شود. و در نهایت سریع‌ تر اجرا می شود. دقیق‌ تر  می شود گفت اینکه اگر زمان پینگ سیستم شما 20 میلی‌ ثانیه باشد، داخل یک بازی آنلاین، حرکاتی که انجام می دهید. تقریباً به‌ صورت هم‌ زمان داخل سرور بازی ثبت و اجرا می شوند.

در صورتی که پینگ کامپیوترتان از این مقدار بیشتر باشد. می‌ توانید با اجرای راهکارهایی ساده، تا حد زیادی موجب کاهش پینگ اینترنت و افزایش سرعت آن بشوید.

انتخاب نزدیک‌ ترین سرور

پینگ -3

یکی از عواملی که در داخل کاهش پینگ اینترنت تاثیر مستقیم دارد. کم کردن فاصله‌ ی کامپیوتر تا سرور می باشد. در بازی‌ های آنلاین می‌ توانید سرور بازی را خودتان انتخاب کنید. پس یکی از ساده‌ ترین کار هایی که برای کم کردن زمان پینگ می‌ توانید انجام دهید. این است که سروری را انتخاب کنید که با شما فاصله‌ ی فیزیکی کم‌ تری دارد.

کم کردن تعداد کاربران متصل به اینترنت

پهنای باند تاثیر زیادی داخل سرعت اینترنت دارد. سعی کنید زمانی که می‌ خواهید بازی آنلاین انجام بدهید. تعداد اتصال به شبکه Wifi و مودم‌تان را به حداقل برسانید. با این کار، پهنای باند بیشتری در اختیار بازی آنلاین قرار می دهید که تا حدودی پینگ اینترنت را کم می‌ کند.

تمیز کردن سیستم

یکی از اقداماتی که برای کاهش پینگ اینترنت می‌ توانید انجام بدهید. تمیز کردن محفظه‌ ی داخلی کیس کامپیوتر شماست. وجود گرد و غبار زیاد می تواند باعث گرمای بیش از حد بشود. گرمای زیاد روند کار سیستم‌ را کند می‌ کند. از طرفی هم ممکن است برای آداپتور شبکه مشکل پیش بیاورد.

مقاله مرتبط:  سوئیچ لایه ۳ دقیقا چیست و چه کاربردی دارد؟

بستن بقیه برنامه‌ ها

پینگ -4

برنامه‌ ها و وب‌ سایت‌ هایی که در پس‌ زمینه‌ ی کامپیوتر اجرا می شوند، بار زیادی را روی دوش سیستم‌ می گذارند. هر کدام از این برنامه‌ ها و وب‌ سایت‌ ها ممکن است جداگانه در حال آپدیت باشند. یا اینکه برای اتصال عادی‌ از حجم اینترنت استفاده کنند. بستن این برنامه‌ ها، پهنای باند بیشتری را به بازی آنلاین اختصاص می دهد که خودش تا حد زیادی باعث می‌ شود سرعت اینترنت بالاتر برود.

خاموش و روشن کردن مودم

یکی از راهکارهای کاهش پینگ اینترنت در زمان انجام بازی آنلاین، خاموش و روشن کردن مودم است. زمانی که مودم یا روتر برای مدت طولانی روشن باشد. ممکن است حافظه‌ ی پنهانش (حافظه‌ ی کش) دچار مشکل بشود. آن را خاموش کنید. بعد از چند دقیقه روشن و از آن استفاده کنید.

کم کردن فاصله تا مودم

در صورتی که از مودم Wifi استفاده می‌ کنید. تا جایی که می‌ توانید فاصله‌ ی سیستم‌ تان را از مودم یا روتر کم کنید. این کار می تواند تا حدی سرعت اینترنت شما را افزایش بدهد.

تغییر DNS برای کاهش پینگ

راهکار دیگری که برای کاهش پینگ اینترنت می‌ توانید از آن استفاده کنید. این است که از DNS سرورهای گوگل استفاده کنید. DNS‌ های گوگل یکی از سریع‌ ترین DNS‌ های سرورها هستند. برای این کار 8.8.8.8 را به‌ جای preferred DNS server و 8.8.4.4 را به‌ جای alternate DNS server قرار بدهید.

استفاده از کابل شبکه برای اتصال به مودم (Ethernet)

پینگ -5

یکی از بهترین و ساده‌ ترین راه‌ ها برای حل مسئله و کاهش پینگ اینترنت، استفاده از اتصال سیمی و از طریق کابل شبکه‌ ی LAN می باشد. بازی آنلاین اگر از طریق اتصال به اینترنت کابلی انجام بشود. در مقایسه با اتصالی که از طریق Wi-fi انجام می شود، پایدارتر و بهینه‌تر است. و احتمال ضعیف شدن اینترنت از این طریق هم کمتر می باشد. اگر کابل فعلی‌ شما مشکلی داشته باشد، خرید کابل شبکه بهترین راه برای حل این مشکل است.

تغییر نوع سرویس اینترنت از طریق ISP

بعضی ار ISP ها و شرکت‌ هایی که خدمات اینترنت ارائه می دهند. سرویس‌ های مخصوصی را برای افرادی که بازی آنلاین انجام می دهند، در نظر گرفته اند. برای کاهش پینگ اینترنت‌ تان می‌ توانید در این خصوص با آن‌ ها صحبت کنید. و اگر لازم بود، نوع سرویس دریافتی اینترنت‌ را تغییر بدهید.

تعویض مودم و روتر برای کاهش پینگ

اگر مودم و روتری که استفاده می‌ کنید خیلی قدیمی باشد. احتمالاً برای پشتیبانی از پینگ مورد نظرتان لازم است. که مودم را عوض کنید. و یک مدل جدیدتر بخرید. کاری که باید انجام بدهید این می باشد که نیازهاتان را شناسایی کنید. خرید مودم مخصوص گیمینگ که زمان پینگ را دائماً پایین نگه می‌ دارد، بهترین گزینه‌ است.

بروزرسانی Frameware مودم برای کاهش پینگ

بروزرسانی و آپدیت Frameware مودم و روتر خودتان را فراموش نکنید. بعضی مواقع ویژگی‌ های مهم و تاثیرگذاری داخل آپدیت‌ های مودم‌ ها از طرف شرکت سازنده‌ ارائه می شود. که بروزرسانی آن‌ ها می تواند تا حد زیادی پینگ اینترنت را کم کند.

تنظیمات بهینه برای مودم برای کاهش پینگ

نام و مدل مودم خودتان را داخل مرورگر گوگل سرچ کنید. و آموزش تنظیم مودم ADSL در حالت ایدئال را پیدا کنید. با انجام تنظیمات ایدئال مودم‌ می‌ توانید کاهش پینگ اینترنت و افزایش سرعت را تا حد چشمگیری احساس کنید.

مقاله مرتبط:  کانفیگ سوئیچ شبکه HRUI (قسمت اول)

غیر فعال کردن Update ها برای کاهش پینگ

پینگ -6

انجام Update های ویندوز بخش زیادی از پهنای باند را به خودش اختصاص می دهد. زمانی که می‌ خواهید بازی آنلاین انجام بدهید، تمام به‌ روزرسانی‌ های سیستم حتی مواردی که ضروری هستند را غیر فعال کنید. مهم‌ تر از غیر فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز، غیر فعال کردن به‌ روزرسانی آنتی‌ ویروس در زمان بازی است.

بهینه کردن سیستم برای کاهش پینگ

در صورتی که با کامپیوتر شخصی‌ بازی آنلاین انجام می دهید. ممکن است که سیستم‌ به اندازه‌ ی کافی بهینه نشده باشد. راهکاری که بیشتر در این زمینه ارائه می شود، هک کردن رجیستری است.

حذف دستگاه‌ های اضافی برای کاهش پینگ

بهتر است هر دستگاه‌ اضافه‌‌ ای را که به سیستم‌ وصل می باشد. و از اینترنت و پهنای باند استفاده می‌ کند از آن جدا کنید. این‌ طوری پهنای باند بیشتری در اختیار دارید که بازی آنلاین از آن استفاده کنند.

لیمانت، عرضه کننده سوئیچ های شبکه

هدف لیمانت، رضایت مشتری است. با توجه به بازار تلفن های تحت شبکه، و سوئیچ های شبکه لیمانت سعی در تهیه تجهیزات مناسب این بازار دارد. تجهیزاتی مانند تلفن. و روتر و سوئیچ سیسکو، ما در شرکت لیمانت، عرضه کننده انواع و اقسام تجهیزات در حوزه شبکه و مخابرات هستیم. و همواره سعی می‌کنیم. با تخفیف های شگفت انگیز در بازار رقابتی فروش تجهیزات شبکه به بهترین نحو عمل کنیم. ما در لیمانت، چند مدل تلفن تحت شبکه و سوئیچ شبکه بسیار مناسب و کارا از برندهای مختلف داریم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول آنها، ویژگی‌ها و مشخصاتشان را به طور کامل بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید آنها اقدام کنید.

ارتباط با لیمانت

همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید محصولات لیمانت دارید. می توانید با همکاران ما در قسمت فروش ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در قسمت فروش در هفت روز هفته و از طریق ایمیل، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که کلیه آنها در برگه شبکه‌های اجتماعی ما است. همواره پاسخگوی سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستند. بسیار خوشحال خواهیم شد.

اگر بتوانیم در هنگام خرید تجهیزات شبکه مشاوره های لازم را به شما بدهیم. تا بهترین محصولات و تجهیزات را برای شبکه مورد نظر خود در کسب و کارتان ایجاد کنید. در مورد تلفن های تحت شبکه هم سوالات خود را مطرح کنید. شما می توانید در پایین همین مقاله، نظرات خود را ابراز کنید. ما منتظر شما هستیم. کارشناسان لیمانت پاسخگوی شما خواهند بود.

حرف آخر کاهش پینگ اینترنت

تا اینجا با راهکار هایی که برای کاهش پینگ اینترنت به شما معرفی کردیم. تا حد زیادی می‌ توانید برای انجام بازی‌ های آنلاین سرعت اینترنت را افزایش بدهید.

برای اینکه این مدت‌ زمان را کاهش بدهید. می‌ توانید از نرم‌افزار ها و سرویس‌ های کاهش پینگ بازی‌ های آنلاین استفاده کنید. این سرویس‌ ها در ازای دریافت مبلغی به‌ صورت ماهانه، مسیری مخصوص برای کامپیوتر شما تا سرور بازی ایجاد می‌ کنند که خیلی کوتاه است. و زمان پینگ کمی دارد.

اگر شما راهکار دیگری برای کاهش پینگ اینترنت بلد هستید، به ما معرفی کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *