تکنولوژی و فناوری

آموزش جامع نتورک پلاس +Network – قسمت هشتم (عیب یابی شبکه)

آموزش جامع نتورک پلاس +Network – قسمت هشتم (عیب یابی شبکه)

عیب یابی شبکه

یکی از اصلی ترین قسمت های دوره نتورک عیب یابی شبکه است. به قسمت هشتم از آموزش رایگان دوری نتورک پلاس سایت لیمانت خوش آمدید. لیمانت تصمیم گرفته است تا یک دوره آموزشی جامع و رایگان درباره نتورک پلاس با توضیح تمام موضوعات برای شما تهیه کند.

در قسمت هفتم آموزش جامع نتورک پلاس +Network تیم فنی لیمانت در مورد محافظت از شبکه با شما عزیزان صحبت کردند.

توصیه می‌کنیم حتماً تمام قسمت های قبلی را به دقت مطالعه کنید تا با مفاهیم و اصطلاحاتی که در قسمت های بعد به کار برده می شود، آشنایی کامل داشته باشید.

عیب یابی شبکه

اشکال زدایی یا عیب یابی شبکه

هر کارشناس شبکه و هر متخصص در حوزه تجهیزات شبکه باید با اشکال زدایی آشنا باشد. در دوره نتورک پلاس نیز این آموزش ها برای شما تهیه شده است تا در آزمون نتورک پلاس (که یکی از اصلی ترین سوالات در حوزه اشکال زدایی است) موفق باشید. اشکال زدایی از شبکه در نتورک پلاس بر اساس یک چارچوب مدون و مشخص است و شما باید با استفاده از یک فلوچارت بسیار مهم و کامل عیب یابی را در نظر داشته باشید. همانطور که در این فلوچارت مشاهده میکنید، هفت مرحله برای حل مشکلات شبکه ارائه شده است که در ادامه مقاله کل هفت مرحله را برای شما تشریح می کنیم.

عیب یابی شبکه -1

مراحل هفت گانه اشکال زدایی یا عیب یابی شبکه

تیم فنی لیمانت به صورت خیلی ساده سعی کرده است تا مراحل هفت گانه عیب یابی شبکه را برای شما عزیزان بازگو کنند. پس در ادامه با این هفت مرحله همراه باشید.

مرحله اول جمع آوری اطلاعات

در مرحله ابتدایی شما باید هر آنچه که در مورد اطلاعات لازم دارید را جمع‌آوری کنید. تمام علائم و اتفاقات غیر معمول به شما کمک می کند تا مشکل را به خوبی پیدا کرده و برای حل آن اقدام کنید. پس از جمع آوری اطلاعات و شناسایی علائم وارد مرحله دوم که همان مرحله فرضیه احتمالی برای بروز مشکل است، می‌شویم.

آموزش جامع نتورک پلاس +Network – قسمت هشتم (عیب یابی شبکه) -1

مرحله 2، فرضیه احتمالی در عیب یابی شبکه

در مرحله دوم یک سوال واضح را مطرح می کنیم. برای جواب این سوال، مدل osi را از بالا به پایین یا از پایین به بالا دنبال می کنیم. مثلاً فرض می‌کنیم که یک کابل یک کارت شبکه دچار مشکل شده است. کار را از لایه کاربرد شروع کرده و تمام ویژگی های ممکن را مورد بررسی قرار می دهیم. پس از این مرحله وارد مرحله سوم می شویم. 

عیب یابی شبکه -2

حتماً سری به فروشگاه اینترنتی لیمانت بزنید. و از سوئیچ های جذاب تهیه شده توسط فروشگاه اینترنتی لیمانت دیدن بفرمایید. ما در فروشگاه اینترنتی لیمانت و با قیمتهای بسیار مناسب و رقابتی، سوئیچ‌های با برندهای مختلف را برای شما پیشنهاد کرده‌ایم.

مرحله 3، فرضیه خود در ارتباط با بروز مشکل را آزمایش کنید

در مرحله سوم فرضیه خودمان را برای تشخیص علت بروز مشکل آزمایش می‌ کنیم. از دو حالت خارج نیست. یا فرضیه ما درست است، یا غلط است. اگر غلط است و به بن بست خورده ایم. در آن صورت دوباره به مرحله دوم برمیگردیم. اما اگر نه، ادامه می دهیم.

آموزش جامع نتورک پلاس +Network – قسمت هشتم (عیب یابی شبکه) -2

مرحله 4، برنامه‌ ای برای حل مشکل بنویسید

پس از اینکه شما در مرحله سوم آزمایش فرضیه را انجام دادید. در مرحله چهارم برای حل مشکل یک برنامه ریزی می کنید. قاعدتاً برنامه ریزی شما برعهده تکنسین ها و متخصصان و کارمندان است که در این زمینه دارای تجربه هستند. پس از اینکه برنامه‌ ای برای حل مشکل به دست آوردید، آن را پیاده سازی می کنید.

عیب یابی شبکه -3

هر زمان تغییری در یک شبکه اعمال می‌شود احتمال بروز مشکل و اختلال در انجام وظایف کارمندان دور از انتظار نیست. به ویژه زمانی که صحبت از نحوه تعامل با داده‌ ها، برنامه‌ های کاربردی و کاربران در میان باشد. در نتیجه همواره سعی کنید. به غیر از موارد اضطراری همیشه تغییرات را زمانی اعمال کنید. که کمترین تعداد کاربر روی شبکه قرار دارند.

گام 5، راه‌حل خود را اجرایی کنید

پس در واقع در مرحله پنجم پیاده سازی و راه حل را انجام می دهید. اگر در مرحله پنجم پیاده سازی انجام شد و عملکرد سیستم درست شد. قاعدتا این مشکل باید حل شود. اگر که مشکل حل نشده بود، دوباره به مرحله دوم برای حل دوباره مسئله وارد می شویم. اما اگر مشکل حل شده بود،

تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از اتفاق دوباره مشکل را، در نظر خواهیم گرفت.

آموزش جامع نتورک پلاس +Network – قسمت هشتم (عیب یابی شبکه) -3

این نکته را در نظر بگیرید که قبل از آن‌ که تغییری اعمال کنید به دو نکته مهم دقت کنید: اول آن‌ که مطمئن شوید به همه کاربران در ارتباط با اتفاقات ناخواسته هشدار داده‌اید. و از نرم‌افزارها و داده‌ های ضروری نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. و دوم آن‌ که تنظیمات و پیکربندی‌ های فعلی را پیش از اعمال تغییرات یادداشت کنید. یاداشت‌ها باید همراه با بیشترین توضیح نوشته شده و در صورت لزوم بایگانی شوند. اکنون باید راه‌حل خود را به شکل محدود آزمایش کنید. برای اعمال تغییرات بزرگ، بهتر است هرگونه تغییر انجام گرفته را ثبت کرده و پس از اعمال تغییر فعالیت گروه کوچکی از کارمندان را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی در انجام وظایف خود نخواهند داشت. پس از آن‌که مطمئن شدید همه چیز خوب است، تغییرات را به شکل سراسری اعمال کنید.

گام 6 بررسی درست بودن عملکرد و اجرای اقدامات پیشگیرانه

پس مرحله ششم، مرحله بررسی درست بودن عملکرد و پیاده سازی اقدامات پیشگیرانه تعریف می شود.

در همان زمانی که راه‌ حل خود را پیاده‌سازی می‌ کنید، سیستم را به لحاظ عملکرد صحیح و عاری بودن از مشکل آزمایش کنید. این آزمایش باید چند روز پس از پیاده‌ سازی راه‌ حل انجام شود. تا مطمئن شوید که همه موجودیت‌ های درون یک شبکه به خوبی کار می‌ کنند. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که مشکل شناسایی شده، برطرف شده و دو مرتبه باز نخواهد گشت.

گام 7 مستندسازی مشکلات پیدا شده، اقدامات انجام شده و نتایج به دست آمده

در نهایت نیز قسمت ‌اخر، قسمت، مستندسازی یافته‌ها؛ اقدامات و نتایج است. به گونه ای که بتوان به عنوان یک تجربه خوب از آن استفاده کرد.

عیب یابی شبکه -4

اکثر سازمان‌ ها از یک سیستم پیگیری تماس‌ ها و فعالیت‌ ها استفاده می‌ کنند. تا مشکلات و راه‌ حل‌ ها را مستند سازی کنند. سازمان شما نیز به احتمال زیاد از شما انتظار دارد یک چنین کاری را انجام دهید. در این گزارش باید نام سند، دپارتمان، اطلاعات تماس شخصی که از او درخواست کمک کرده‌اید، اطلاعات به دست آمده در مورد مشکل، علائم و نشانه‌ های مشکل، راه‌ حل، نام تکنسینی که مسئول رسیدگی به مشکل بوده و مقدار زمانی که برای حل مشکل صرف شده باید لحاظ شود. اگر راه‌ حل ابداعی شما منحصر به فرد باشد یا اطلاعاتی فراتر از حل یک مشکل در آن قرار گرفته باشد. شرکت از شما درخواست می‌ کند تا این راه‌ حل را به شکل یک سند منحصر به فرد در پایگاه دانش شرکت قرار دهید. تا در آینده سایر کارمندان شرکت یا سایر شرکت‌ ها از آن استفاده کنند. (گوگل به وفور از این رویکرد استفاده می‌کند.)

لیمانت، عرضه کننده سوئیچ های شبکه

هدف لیمانت، رضایت مشتری است. با توجه به بازار تلفن های تحت شبکه، و سوئیچ های شبکه لیمانت سعی در تهیه تجهیزات مناسب این بازار دارد. تجهیزاتی مانند تلفن. و روتر و سوئیچ سیسکو، ما در شرکت لیمانت، عرضه کننده انواع و اقسام تجهیزات در حوزه شبکه و مخابرات هستیم. و همواره سعی می‌کنیم. با تخفیف های شگفت انگیز در بازار رقابتی فروش تجهیزات شبکه به بهترین نحو عمل کنیم. ما در لیمانت، چند مدل تلفن تحت شبکه و سوئیچ شبکه بسیار مناسب و کارا از برندهای مختلف داریم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول آنها، ویژگی‌ها و مشخصاتشان را به طور کامل بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید آنها اقدام کنید.

ارتباط با لیمانت

همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید محصولات لیمانت دارید. می توانید با همکاران ما در قسمت فروش ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در قسمت فروش در هفت روز هفته و از طریق ایمیل، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که کلیه آنها در برگه شبکه‌های اجتماعی ما است. همواره پاسخگوی سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستند. بسیار خوشحال خواهیم شد.

اگر بتوانیم در هنگام خرید تجهیزات شبکه مشاوره های لازم را به شما بدهیم. تا بهترین محصولات و تجهیزات را برای شبکه مورد نظر خود در کسب و کارتان ایجاد کنید. در مورد تلفن های تحت شبکه هم سوالات خود را مطرح کنید. شما می توانید در پایین همین مقاله، نظرات خود را ابراز کنید. ما منتظر شما هستیم. کارشناسان لیمانت پاسخگوی شما خواهند بود.

در پایان یک نمونه از عیب یابی شبکه و رفع و مستند سازی از آن را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

نمونه موردی ساده ( عیب یابی شبکه در یک ارتباط شبکه از دست رفته)

فرض کنید یکی از کامپیوتر های سازمان نمی‌ تواند به اینترنت متصل شود. در اینجا یک فرآیند ساده برای رفع این مشکل ارائه شده است. این فرآیند 7 مرحله‌ ای منطبق با مطالبی است که در مقاله امروز به آن پرداختیم.

مرحله اول عیب یابی شبکه، شناسایی مشکل و علایم آن:

مرورگر کامپیوتر دسکتاپی یا لپ تاپی خود را باز می‌ کنید. اما کامپیوتر با پیغام خطایی اعلام می‌ دارد که قادر به نشان دادن سایت نیست. در ادامه فایل اکسپورر را باز می‌ کنید و مشاهده می‌ کنید که نمی‌ توانید به منابعی که روی شبکه محلی شما قرار دارد متصل شوید.

مرحله دوم عیب یابی شبکه، فرضیه احتمالی خود را بنویسید

در اولین احتمال کابل شبکه را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که از جای خود خارج نشده باشد. بر طبق مدل OSI باید ابتدا به جنبه‌ های سخت‌ افزاری مشکوک شده و مشکلات را از لایه پایین به بالا بررسی کنید.

مرحله سوم عیب یابی شبکه، فرضیه خود را برای مشخص شدن علت بروز مشکل آزمایش کنید

کابل را بررسی کنید تا ببنید کابل در سوکت خود قرار دارد یا از آن خارج شده است.

مرحله چهارم عیب یابی شبکه، برنامه‌ ای برای حل مشکل تدوین کنید

تصمیم گرفته‌ اید که کابل شبکه را وصل کنید. اتصال کابل به سوکت فرآیند ساده‌ ای است که خللی در کار دیگران به وجود نمی‌ آورد. در موارد دیگر باید یک برنامه‌ ریزی انجام دهید تا بررسی کنید اعمال تغییرات چه پیامد های نامطلوبی روی کار سایر کارمندان خواهد گذاشت.

مرحله پنجم عیب یابی شبکه، راه‌ حل خود را پیاده‌ سازی کنید

در این‌جا قصد شما وصل دوباره کابل است.

مرحله ششم عیب یابی شبکه، تایید درست بودن راه‌ حل و اجرای اقدامات پیشگیرانه

مرورگر خود را باز کرده و سعی کنید آنلاین شوید. فایل اکسپلورر را باز کرده و سعی کنید به منابع محلی شبکه متصل شوید.

مرحله هفتم عیب یابی شبکه، یافته‌ ها، اقدامات انجام شده و نتایج را مستندسازی کنید

این مشکل و راه‌ حل فوق نیازی به مستند سازی ندارد. با این حال از تکنسین‌ های شبکه انتظار می‌ رود سندی در ارتباط با اشکال‌ زدایی و راه‌ حل‌ های ارائه شده آماده کنند.

در قسمت بعدی در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *