تکنولوژی و فناوری, یو پی اس | UPS

علت قطع شدن برق و راه حل آن

علت قطع شدن برق و راه حل آن

علت قطع شدن برق و راه حل آن

مهم نیست که علت قطع شدن برق چیست. از دست دادن منبع برق چه کوتاه مدت یا چه  طولانی مدت، می تواند خدمات و عملکردهای سیتمی مبتنی بر برق را مختل کند. ارتباطات  را قطع کند. منجر به از دست رفتن اطلاعات حساس  شود. و هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. این خسارت ها در بعضی بخش ها مانند مراکز بهداشتی و درمانی حساس تر است. جایی که از دست دادن برق می تواند به معنای از دست دادن زندگی  و جان انسان ها باشد.

این نوسانات برق می تواند به دستگاه های الکترونیکی، به ویژه کامپیوترها به عنوان اصلی ترین  دستگاه های یک سازمان آسیب برساند. نوسانات عادی برق ممکن است بلافاصله و د رهمان لحظه  دستگاه شما را از کار نیندازد. اما باعث خراب شدن و کاهش طول عمر در بلند مدت  دستگاه می شود. این طبیعت امواج الکتریکی  است. نوسانات برق به همان روشی که امواج اقیانوس صخره ای را در ساحل صاف می کند. به آرامی خراب شدن تجهیزات الکتریکی می شود.

امروزه در دسترس بودن برق به صورت دائم یک نیاز اساسی و بسیار مهم است. تأمین انرژی همه چیز از خانه های ما، کسب و کار ما، سیستم های حمل و نقل ما و  … وابسته به برق و انرژی الکتریکی است. با توجه به همه این مورد برای مشاغل و جوامع، این سوال اصلی باقی مانده است: چگونه می توانیم از قطع برق جلوگیری کنیم؟ فارغ از شرایط آب و هوایی یا خرابی زیرساخت ها، چگونه می توانیم چراغ ها را روشن نگه داریم؟

علت قطع شدن برق

  • آب و هوا، به ویژه طوفان، رعد و برق، باد، برف و سیل.
  • درختانی که روی خطوط برق می افتند.
  • حیواناتی که با فیوزها و ترانسفورماتورها برخورد می کنند.
  • برخورد یک وسیله نقلیه به تیر برق.
  • حفاری کابل های زیرزمینی را مختل می کند.
  • افزایش تقاضای برق در مواقع خاص.
  • خرابی تجهیزات به دلیل افزایش سن یا عوامل دیگر.

در بیماری همه گیر ویروس کرونا که امروزه در آن قرار داریم. فقط کسب و کارها نیستند که باید نگران قطع شدن برق باشند. در طول این بیماری و زمانی که مردم در خانه حضور دارند. باید خود را برای خاموشی های گسترده مخصوصا در تابستان آماده کنند.

علت قطع شدن برق

راهکارهای جلوگیری از قطعی برق

با این حال، خبر خوب این است که می توانید از اثرات بد قطعی برق جلوگیری کنید. از سیستم های UPS گرفته تا ژنراتورها، راه حل های مختلفی برای تهیه پشتیبان وجود دارد تا در صورت خاموشی شما را فعال نگه دارد.

یو پی اس

 UPS یکی از محبوب ترین و پاسخگوی ترین راه حل های تهیه پشتیبان برق در بازار است. UPS یا منبع تغذیه بدون وقفه، دستگاهی است که در صورت قطع برق یا افت ولتاژ، از هرگونه قطع شدن دستگاه های متصل به آن جلوگیری به عمل می آورد.  فن آوری حسگر داخلی آن به این معنی است که در فاصله چند میلی ثانیه ای از زمان خاموش، قطعی برق را تشخیص داده و انتقال بی وقفه منبع تغذیه و تداوم کارکرد وسیله شما را  به خوبی تضمین می کند.

بهترین حفاظت از زیرساخت IT  در برابر نوسانات برق و  قطع مستقیم آن، منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) است. مدل های مختلف UPS در بازار وجود دارد.جالب ایت بدانید بزرگترین یو پی اس جهان ۴۶ مگاوات است و از کل شهر فیربانکس، آلاسکا در برابر قطعی برق محافظت می کند.

هر چندکه ژنراتورها در صورت قطع برق از حفاظت طولانی مدت برخوردارند، اما نمی توانند از بسیاری از خطاهای رایج  محافظت کنند. این سطح از حفاظت تنها با یک  (UPS) حاصل می شود. پس استفاده از منبع تغذیه بدون وقفه ups بهتر از ژنراتورها به نظر می رسد.

علت قطع شدن برق و راه حل آن -1

سرویس و نگهداری یو پی اس ups بعد از حل مشکل علت قطع شدن برق

هر اندازه که تجهیزات الکتریکی به خوبی طراحی  شده باشد، فرسودگی آنها اجتناب ناپذیر است و سرانجام دچار مشکل می شوند. هنگامی که مشکلی مانند علت قطع شدن برق را تشخیص داده و راه حل آن را پیدا کردید حال زمانی می‌رسد که باید بتوانید هزینه آن را هم بپردازید.  باز این بدتر، اگر یو پی اس یا ژنراتور شما آفلاین باشد، باعث ضعف در تمام تجهیزات متصل به آن می شود.

علت قطع شدن برق -1

سرویس و نگهداری منظم یو پی اس این اطمینان را می دهد که سیستم های پشتیبان برق شما همیشه با کارایی بالا و در سطوح مطلوب کار کنند.

لیمانت، عرضه کننده سوئیچ های شبکه

هدف لیمانت، رضایت مشتری است. با توجه به بازار تلفن های تحت شبکه، و سوئیچ های شبکه لیمانت سعی در تهیه تجهیزات مناسب این بازار دارد. تجهیزاتی مانند تلفن. و روتر و سوئیچ سیسکو، ما در شرکت لیمانت، عرضه کننده انواع و اقسام تجهیزات در حوزه شبکه و مخابرات هستیم. و همواره سعی می‌کنیم. با تخفیف های شگفت انگیز در بازار رقابتی فروش تجهیزات شبکه به بهترین نحو عمل کنیم. ما در لیمانت، چند مدل تلفن تحت شبکه و سوئیچ شبکه بسیار مناسب و کارا از برندهای مختلف داریم. شما می توانید با مراجعه به صفحه محصول آنها، ویژگی‌ها و مشخصاتشان را به طور کامل بررسی کنید. و در صورت تمایل به خرید آنها اقدام کنید.

ارتباط با لیمانت

همچنین اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید محصولات لیمانت دارید. می توانید با همکاران ما در قسمت فروش ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در قسمت فروش در هفت روز هفته و از طریق ایمیل، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که کلیه آنها در برگه شبکه‌های اجتماعی ما است. همواره پاسخگوی سوالات، نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستند. بسیار خوشحال خواهیم شد.

اگر بتوانیم در هنگام خرید تجهیزات شبکه مشاوره های لازم را به شما بدهیم. تا بهترین محصولات و تجهیزات را برای شبکه مورد نظر خود در کسب و کارتان ایجاد کنید. در مورد تلفن های تحت شبکه هم سوالات خود را مطرح کنید. شما می توانید در پایین همین مقاله، نظرات خود را ابراز کنید. ما منتظر شما هستیم. کارشناسان لیمانت پاسخگوی شما خواهند بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.