09019517867 09132864247 031-45221759
info@limanet.ir

خرید دوربین مدار بسته

خرید دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته به عنوان چشم همیشه حاضر، برای جلوگیری از جرائم و تخلفات و عمدتاً برای نظارت و بازرسی، در صنایع و سازمان‌های نظارتی، به‌طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است محیطی که برای نظارت و بازرسی در نظر گرفته می‌شود، در مکانی واقع شده باشد که وجود نیروی انسانی در آن، ضرر داشته و یا خطرناک باشد. یا شاید حضور نیروی انسانی به‌طور دائم در یک جا غیرممکن یا نیازمند صرف هزینه زیاد باشد. از این رو بهترین و مقرون‌به‌صرفه ترین کار، خرید دوربین مدار بسته و نصب و راه‌اندازی آن است.

اهمیت و لزوم خرید دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته از ملزوماتی است که اگر بخواهیم در چند کلمه، علت استفاده از آن را به شکلی خلاصه بگوییم باید گفت: حفاظت، حراست، ایمنی، کنترل و نظارت، مدیریت و در پایان تحقیقات.

همه آنچه گفته شد، اهداف کلی نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته هستند. تأسیسات و محصولات سازمان‌ها و شرکت‌ها، همواره نیاز به کنترل و بازرسی دارد و لازم است که بتوان این کنترل و بازرسی‌های شبانه‌روزی را به شکل مطلوبی انجام داد. بنابراین دوربین‌های مدار بسته می‌توانند به خوبی این دغدغه را برطرف سازند.

خرید دوربین مدار بسته

یکی از ارگان‌هایی که از این دوربین‌ها بیشترین استفاده می‌کند نیروی انتظامی و برای کنترل ترافیک است. علاوه بر آن، امنیت در حمل‌ونقل عمومی، متروها و … به‌گونه‌ای منوط به کنترل شبانه‌روزی و استفاده گسترده از دوربین‌های مدار بسته و مخفی است.

انواع دوربین مدار بسته

در مقاله انواع دوربین مدار بسته، در مورد انواع دوربین‌های مدار بسته توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم و به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

دوربین‌های مداربسته از نظر ظاهر، به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

1- دوربین‌های دام dome،

2-  دوربین‌های صنعتی،

3- دوربین‌های مینیاتوری،

4-  دوربین‌های مادون‌قرمز IR 

و دوربین‌های اسپید دام.

هر کدام از این گروه دوربین‌های مدار بسته، کاربرد خاص خود را دارند. برای انتخاب و خرید دوربین مدار بسته، عواملی مانند آب‌وهوا و شرایط جوی، افرادی که به‌وسیله این دوربین مورد نظارت قرار می‌گیرند و … در انتخاب دوربین مدار بسته بسیار مهم هستند.

دوربین مدار بسته امنیتی را می‌توان از لحاظ ثابت بودن هم به دو گروه تقسیم‌بندی می‌شود. فیکس و PTZ.

مثلاً اگر نیاز دارید که یک منطقه و مکان خاصی را نظارت کنید، استفاده از دوربین مدار بسته ثابت (فیکس)، بسیار مناسب است. در مقابل دوربین‌های PTZ، دوربین‌هایی هستند که برای کنترل و نظارت روی یک منطقه گسترده و وسیع مناسب هستند و قابلیت چرخش به چپ و راست و بالا و پایین را دارند. از دیگر مزایای آن‌ها می‌توان به قابلیت زوم کردن هم اشاره کرد.

دوربین‌های مدار بسته را می‌توان از لحاظ سیگنال و دریافت و انتقال اطلاعات یا به‌طورکلی از لحاظ فنّاوری، به 3 گروه تقسیم‌بندی کرد:

*دوربین‌های مدار بسته آنالوگ،

*دوربین‌های مدار بسته IP یا تحت شبکه،

*و دوربین‌های مدار بسته دومنظوره.

دوربین‌های IP شبکه‌ای، دوربین‌هایی مدرن دیجیتالی و بسیار کاربردی هستند که با استفاده از امواج دیجیتالی، دیتا را انتقال می‌دهند و از طریق شبکه به مرکز کنترل ارسال می‌کنند. تصاویر و صدای بسیار واضح و باکیفیتی ارائه می‌دهند و چون ارتباط با مرکز کنترل این دوربین‌ها به‌صورت بیسیم است و نیاز به استفاده از کابل نیست، ارتباطی کاملاً امن و مطمئن را ایجاد کرده که امکان هک کردن را به شکل بسیار زیادی، کاهش می‌دهد.

دوربین مدار بسته آنالوگ، سیستم ساده‌تری نسبت به بقیه دارد و از این رو، ارزان‌تر است. دوربین‌های آنالوگ در واقع نسخه قبلی و ابتدایی‌تر دوربین‌های IP شبکه‌ای هستند. با بهره‌گیری از امواج آنالوگ و با استفاده از دو کابل، صدا و تصویر را انتقال می‌دهند. همین موضوع باعث می‌شود که برای مسافت‌های زیاد هزینه‌های زیادتری صرف شود. و عیب دیگر این‌گونه از دوربین‌ها نویز گیری آن‌ها است. به همین دلیل هم این نویزها کیفیت تصاویر ارائه‌شده توسط این دوربین‌ها را کاهش می‌دهد، این دوربین‌ها برای ضبط صدا و تصویر از دستگاه DVR استفاده می‌کنند که این دستگاه در واقع قابلیت برقراری ارتباط دیجیتال را از طریق شبکه دارد. همان‌طور که در بالا اشاره شد و با توجه به همه این خاصیت‌هایی که ذکر شد، این نوع از دوربین‌های مدار بسته قیمت پایین‌تری دارند. البته شایان ذکر است که دوربین مدار بسته آنالوگ تقریباً منسوخ شده است.

اگر دوربین آنالوگی قابلیت اتصال به شبکه داشته باشد، در واقع به آن، دوربین دومنظوره گفته می‌شود. اگر تعداد دوربین‌های موردنیاز شما زیاد است، توصیه می‌شود از دوربین‌های دومنظوره استفاده کنید. به‌گونه‌ای که بتوان چند دوربین را به‌طور هم‌زمان با اتصال به شبکه، مدیریت کرد.

انواع دوربین مدار بسته
هارد برای دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

هارد برای دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

نکته دیگری که در هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته باید مد نظر داشت، ذخیره‌سازی اطلاعات است. دستگاه DVR و NVR، هارد و حتی در مواقعی کارت SD، برای ذخیره‌سازی اطلاعات دوربین‌های مدار بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین‌های مدار بسته، سیگنال و دیتا را از طریق یک کابل، به دستگاه NVR ارسال کرده و سپس دستگاه، آن را به نمایشگر برای پردازش و ثبت و ضبط اطلاعات منتقل می‌کند.

قیمت دوربین مدار بسته

توصیه می‌کنیم قبل از خرید دوربین مدار بسته، در مورد قیمت خود دستگاه و هزینه‌های جاری در نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته مطالعه کنید. عوامل مختلفی را در این مورد باید مدنظر داشته باشید. مثلاً لنز، فناوری‌های خود دوربین، جنس و حتی مکانی که قرار است دوربین را در آن تعبیه کنید، می‌تواند پارامترها و شاخص‌های تعیین‌کننده‌ای در خرید دوربین مدار بسته باشد.

ویژگی‌ها دوربین‌های مدار بسته، نکات بسیار مهمی در هنگام خرید این دوربین‌ها محسوب می‌شود، مثلاً ممکن است دوربینی ضدضربه باشد و یا مقاومت بالایی داشته باشد. یا دوربین‌هایی که قابیلت زوم و گردش دارند. فوکوس هوشمند و اتوماتیک و تاری یا محوی تصاویر و …t همه در هنگام خرید دوربین مدار بسته، جزو شاخص‌ها و پارامترهای بسیار مهم محسوب می‌شوند.

قیمت دوربین مدار بسته
cctv-camera-wire-500x500

دوربین مداربسته بیسیم هم به کابل نیاز دارد؟

یکی از اشتباهات رایج این است که، برخی فکر می‌کنند، دوربین‌های مدار بسته بیسیم، نیازی به کابل ندارند.

چون بیسیم هستند. این تفکر اشتباه است.

البته چون ارتباط از طریق اینترنت مودم و یا سیم‌کارت است، نیازی به کابل برای ارسال دیتا نیست، اما برای تأمین برق خود، نیاز به کابل دارند. پس هزینه کابل برق را باید در نظر گرفت.

پرطرفدارترین دوربین‌های مدار بسته

در ادامه مباحث گفته شده در مورد دوربین‌های امنیتی به چهار نوع پرطرفدار آنها پرداخته خواهد شد تا باب آشنایی در این مورد باشد.

1

دوربین مدار بسته لامپی

یکی از پرطرفدارترین محصولات دوربین مدار بسته بیسیم، دوربین‌های مدار بسته لامپی هستند که با نصب بسیار آسان، اتصالات وای فای، انتقال تصاویر 360 درجه محبوبیت بسیار بالایی دارند. این مدل از دوربین ها به علت شکلی که دارند، به خوبی می توانند به عنوان دوربین مدار بسته مخفی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. کار با آنها بسیار ساده است و استقرار راحتی هم دارند. به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.
کیفیت بسیار مناسبی هم در تصاویر خود ارائه می دهند که باعث میشود برای اکثر کسب و کارها بسیار مناسب و کاربردی باشند.

دوربین-لامپی-طرح-لامپ-دوربین-بیسیم-لامپی-قیمت
دوربین مدار بسته کوچک
2

دوربین مدار بسته کوچک

دوربین مدار بسته بیسیم کوچک، دوربین‌هایی هستند که از فنّاوری وای فای استفاده می‌کنند و توانایی انتقال حجم عظیمی از اطلاعات را با سرعتی بسیار قابل‌قبول دارند. لازم به ذکر است که فرستنده‌های دیجیتال، حساسیت بسیار کمتری نسبت به شرایط محیطی و نویزهای آن دارند. از ویژگی‌های بارز دوربین مدار بسته بیسیم، اتصال به وای فای و شبکه اینترنت خانگی است. قابلیت پانورما یا همان چرخش‌های 180 و 36 0 درجه‌ای و رزولوشنی حداقل 2 مگا پیکسل از نکات مهم در هنگام خرید دوربین مدار بسته بیسیم است. همواره توصیه می‌شود که فاصله دستگاه و دوربین بیسیم کم باشد تا منجر به قطعی و یا کاهش سرعت نشود. برد دوربین‌های مدار بسته معمولاً بین 70 تا 140 متر متغیر است. قابلیت ذخیره‌سازی با کارت SD در دوربین و ذخیره در تلفن همراه هم از دیگر قابلیت‌های شاخص دوربین‌های مدار بسته کوچک تحت شبکه است.

3

دوربین مدار بسته سیم‌کارت خور

به دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه بی‌سیمی که، نیازی به اینترنت مودم از طریق وای فای WIFI و یا از طریق کابل نداشته باشند، سیم‌کارت خور گفته می‌شود. این دوربین‌ها بر مبنای تکنولوژی‌های 3G و 4G عمل می‌کنند. البته باید توجه داشت که این دوربین‌ها نیاز به تأمین برق از طریق آداپتور دارند. از این رو، این دوربین‌ها برای مکان‌هایی که امکان برقراری اینترنت مودم نیست، بسیار مناسب هستند. قابلیت PIR (افزایش دقت در تشخیص حرکت)، امکان تغذیه از طریق باتری و ... از محاسن این نوع دوربین‌ها است.

دوربین مدار بسته سیم‌کارت خور
دوربین مدار بسته دید در شب رنگی
4

دوربین مدار بسته دید در شب رنگی

این مدل از دوربین‌های مدار بسته از طریق LED های مادون‌قرمز، محیط پیرامون خود را روشن و امکان تصویربرداری و ثبت و ضبط اطلاعات را در شب و در تاریکی فراهم می‌کنند. دوربین مدار بسته دید در شب رنگی، هم باعث واقعی‌تر و واضح‌تر شدن تصاویر خواهد شد. مبهمی دوربین‌های سیاه‌وسفید توانایی تشخیص را کاهش می‌دهد و به همین دلیل شاهد استقبال گسترده از دوربین مدار بسته دید در شب رنگی هستیم.

نکات مهم در هنگام خرید دوربین مدار بسته

در ادامه مباحث گفته شده در مورد دوربین‌های امنیتی نکات کلیدی در باب خرید دوربین پرداخته خواهد شد.

شرکت مهندسی لیمانت، ارائه‌دهنده محصولات و خدمات مخابراتی و شبکه

شرکت مهندسی لیمانت، ارائه‌دهنده محصولات و خدمات مخابراتی و شبکه، عرضه‌کننده دوربین مدار بسته در انواع و اقسام مختلف آن است. لیمانت نمایندگی رسمی محصولات خود را با اصالت و ضمانت‌نامه ارائه می‌دهد.

ما در لیمانت فروش آنلاین انواع دوربین مدار بسته را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و علاوه بر نصب و راه‌اندازی، پشتیبانی و پاسخگوی سؤالات شما عزیزان هم هستیم.

نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته، گام بعدی در فرآیند استقرار دوربین مدار بسته است که پس از انتخاب و خرید دوربین مدار بسته، باید در نصب و راه‌اندازی آن، دقت لازم را در نظر گرفت.

پارتنرهای ما

برندهای ما

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ما از کوکی ها برای بهبود تجربه شما در وب سایتمان استفاده می کنیم. با مرور این وب سایت، شما با استفاده از کوکی ها موافقت می کنید.
شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.